Fidaru LZC® - lipozomálny vitamín C - prášok 135 g - BEZ RUTÍNU

28 €
Skladom

Zloženie : v 1 g

Askorbát sodný - zlúčenina (kyselina L-askorbová a hydrogenuhličitan sodný)  
vitamín C (kyselina L-askorbová ) - 455 mg, 
lecitín slnečnicový 97%, E322 bez GMO - 455 mg 
jedlá sóda (bikarbóna), (hydrogenuhličitan sodný NaHCO3), E500(ii) bez hliníku - 90 mg 

1/2 odmerky je cca 2,5 g Fidaru LZC

Predĺženie kvality Fidaru LZC je teraz zabezpečené zavákuovanou dózou !!!

Prítomnosť sladidla pri rozpúšťaní je veľmi dôležitá na udržanie stability lipozómov.

Výrobok je bez konzervantov, ochucovadiel a iných prísad, upravený len lyofilizáciou. Zmena sfarbenia, nie je závadou!  Po otvorení spotrebujte do dvoch mesiacov!

Lipozomálny vitamín C (LZC) je novou formou, kde je kyselina askorbová obalená (nekapsulovaná) fosfolipidovými nano-bublinkami (lipozómami). Lipozóma chráni vitamín C pred degradáciou a umožňuje rýchlejšie a účinnejšie vstrebávanie cca o 80% až 90% oproti iným formám,( cca 10% až 15% sa vylúči z tela von), má vyššiu dosiahnuteľnú hladinu v plazme a aj lepší prestup dovnútra buniek, čo spolu prináša farmakologické možnosti, aké nemá žiadna iná ústne podávaná forma vitamínu C. Zároveň je lepšie tolerovaný tráviacou sústavou.

Odporúčané dávkovanie:  1/2 odmerky je  cca 2 g, užívať 2-3 x denne, pred jedlom. Musí sa rozpustiť vo vlažnom mierne sladkom čaji o teplote do 40oC, džúse, alebo v ovocnej šťave. Je potrebné pri užívaní dodržovať pitný režim. Užívajte najmenej po dobu 3-6 mesiacov, taktiež je možné užívanie Fidaru LZC trvalo. Dávku je možné aj postupne zvyšovať, je to však individuálne. V 2 g hmoty je cca 0,92 g lipozomálneho vitamínu C. Prítomnosť sladidla pri rozpúšťaní je veľmi dôležitá na udržanie stability lipozómov.

Ukladajte mimo dosah malých detí, pri izbovej teplote. Fidaru LZC je v dóze ktorá nemá ochranu oproti UV žiareniu, treba uchovať na tmavom mieste!!!!.

Fidaru LZC- je zaregistrované na ÚVZ SR Bratislava pod číslom 8531/2016

Upozornenie!  Platba kartou je zrušená, je možné platiť prevodom na účet.

Kategória: Tovar - Fidaru LZC
Záruka: 9 mesiacov

Je určený pre všetky vekové kategórie, najmä však pre strednú a staršiu generáciu. Predovšetkým pre ľudí s oslabenou imunitou, onkologických pacientov, vyčerpaných a unavených, s kĺbovými ťažkosťami, aktívnych športovcov, ale aj pre ľudí, ktorí sú vystavení stresu a fajčiarov.

 • Prispieva:
 • k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému počas intenzívneho fyzického výkonu a po ňom,
 • k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu krvných ciev, funkciu kostí , funkciu chrupaviek, funkciu ďasien,
 • k normálnej funkcii kože, funkcii zubov          
 • k normálnej činnosti nervovej sústavy, psychickej činnosti,   
 • k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom, 
 • k zníženiu vyčerpania a únavy, 
 • k regenerácii redukovanej formy vitamínu E,     
 • zvyšuje vstrebávanie železa,

 Tvrdenia sú v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES)č.1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách a následných novelizácií

Lipozóm je umelo vzniknutá guľovitá štruktúra vytvorená z lipidovej dvojvrstvy . Lipozóm môže byť použitý ako vehikulum, ktoré môže dopraviť vitamín, alebo liečivo na požadované miesto v organizme. Lipozómy môžu byť pripravené napríklad pôsobením ultrazvuku na biologické membrány.

Lipozómy sú veľmi malé guľovité útvary o priemere od 20 do 500 nanometrov, teda sú mnohonásobne menšie, než útvary v obvyklých emulziách. Lipozómy sa skladajú z látok ktoré majú ako lipofilný (s tukom sa miesiaci), tak aj hydrofilný (s vodou sa miesiaci) charakter. Týmto spojením vznikajú molekuly majúce oboje vlastnosti. Takéto molekuly sa usporadúvajú do dvojitej vrstvy, kde majú svoje "mastné" konce nasmerované dovnútra a "vodné" von, takže vytvárajú akoby membránu, vo vnútri ktorej môžu byť prenášané látky ktoré majú charakter tuku, alebo sú v tukoch rozpustné. Pretože sú to guľovité útvary, majú "duté" vnútro, kde je možné prenášať látky, ktoré majú charakter vody alebo sú vo vode rozpustné.

Lipozómy svojou miniatúrnou veľkosťou a štruktúrou „obchádzajú“ štandardný mechanizmus vstrebávania živín  tráviacim traktom, prenikajú veľmi ľahko sliznicami zažívacieho traktu. Biologická využiteľnosť účinných látok v tejto forme je niekoľkonásobne vyššia ako v akejkoľvek inej forme. Lipozómy sú trasportované krvou a ich charakter zabezpečuje ľahkú priestupnosť bunkovou membránou a pôsobením účinných látok priamo vo vnútri buniek.

Lipozómy sú príkladom prospešného využitia nanotechnológií v medicíne.

Lyofilizácia či kryodesikácia – sa začalo komerčne využívať koncom 30. rokov 20. storočia. Využívalo sa na konzervovanie plazmy bez potreby chladenia a na výrobu instantnej kávy. Odvtedy sa táto technika aplikovala na konzervovanie stoviek rozličných druhov potravín a liekov.1

Moderný typ sušenia lyofilizáciou si vyžaduje špeciálne strojové zariadenie. Pozostáva z veľkej mraziacej komory a vákuového čerpadla na odstraňovanie vlhkosti. Postup pozostáva zo štyroch krokov: 1) Mrazenie, ktoré vytvorí podmienky na sušenie pri nízkej teplote. 2) Aplikácia vákua, ktoré umožní odparovanie zmrazenej vody/rozpúšťadla z výrobku bez prechodu na kvapalnú fázu, t. j. sublimácia, 3) Aplikácia ohrevu na urýchlenie sublimácie a 4) Kondenzácia na odstránenie odpareného rozpúšťadla z vákuovej komory tým, že sa zmení zase na tuhú látku.1,2

Mraziaci proces je rýchly, preto sa tvoria iba malé kryštáliky ľadu. Pri pomalšom mrazení by vznikali oveľa väčšie ľadové kryštály, ktoré by poškodili štruktúru výrobku, pretože by prenikali bunkovými stenami. Nízky tlak v štádiu vákua bráni roztopeniu zmrazeného výrobku a urýchľuje ďalšie štádium procesu, ktorým je prvé sušenie.3 Sublimácia ľadu zabezpečuje neporušenosť štruktúry výrobku.3 Pri prvom stupni sušenia sa odstráni z výrobku asi 95 % vody. Pri druhom stupni sušenia – ktoré občas prebieha pri vyššej teplote – sa odstráni z výrobku aj voda naviazaná na bielkoviny a sacharidy.1-3

Vysoká kvalita

Výsledkom sušenia lyofilizáciou je mimoriadne nízky obsah vlhkosti 1 – 4 %, čo bráni rastu baktérií a plesní a pôsobeniu enzýmov, ktoré by mohli vyvolať chemické reakcie vyvolávajúce skazu výrobkov. Lyofilizované výrobky sú trvanlivé: vo vzduchotesných obaloch, ktoré ich chránia pred vlhkosťou, svetlom a kyslíkom, ich možno skladovať pri izbovej teplote mnoho rokov.1,2 Po rehydratácii majú lyofilizované výrobky lepšiu chuť, textúru a vzhľad ako pri iných spôsoboch konzervácie.1,2 Napríklad ovocie pri bežnom sušení zvráskavie, k čomu pri sušení lyofilizáciou nedochádza. Pri porovnaní s výrobkami voľne sušenými na vzduchu alebo postupom sprejového sušenia sa lyofilizované výrobky ľahko rehydratujú, pričom zanikajú mikroskopické póry. Tie vytvára ľad, ktorý pri sublimácii mizne.1-3

Odkazy:

 1. Phase Technologies Inc. (1999). Lyophilization: Introduction and Basic Principles. Jennings TA.
 2. Ratti C (2001). Hot air and freeze drying of high-value foods: a review. Journal of Food Engineering 49:311-319.
 3. Oetjen GW, Haseley P (2004). Freeze Drying. Wiley-VCH.
 
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
R Avatar autora | 30.6.2020
Tento produkt používam už dlhší čas a som s ním maximálne spokojný. Je to špičkový lipozomálny vitamín C, ktorý na rozdiel od množstva „klasických vitamínov C“, ktorých je na trhu nepreberné množstvo a ktoré sú síce tiež kvalitné, má okrem iných jednú obrovskú výhodu. Tou najzásadnejšou výhodou FIDARU LZC je jeho VÝBORNA VSTREBATEĽNOSŤ V ĽUDSKOM ORGANIZME (práve vďaka lipozomálnej technológii)...čo ho tým pádom robí výnimočným...Samozrejme tých benefitov FIDARU LZC je omnoho viac... Takže vrelo odporúčam vyskúšať "na vlastnej koži":-)
5
H Avatar autora | 11.11.2019
Som s týmto výrobkom veľmi spokojná! Jednoznačne odporúčam! :)
F Avatar autora FIDARU s. r. o. (Administrátor) 11.11.2019
To sme veľmi radi, ďakujeme!